Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Artykuły: Klasy mundurowe

Wycieczka klasy II LP do Warszawy

,,Warszawa da się lubić, Warszawa da się lubić,

tu szczęście można znależć, tu szczęście można zgubić"

Bronisław Brok

 

15 czerwca 2018 r. klasa II LP udała się na wycieczkę do Warszawy. Jej głównym punktem był spacer z przewodnikiem po Starówce - historycznym centrum, gdzie znajdują sie pamiątki od średniowiecza aż do współczesności.Uczniowie dowiedzieli się o historii Kolumny Zygmunta III Wazy. Byli na dziedzińcu Zamku Królewskiego, który został zbudowany w stylu barokowo - klasycystycznym. następnie powędrowali ulicą Świętojańską, gdzie mieści się Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela i położony tuż obok niej pierwszy warszawski cmentarz. Potem udali się w kierunku Rynku Starego Miasta, gdzie stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Ulica Piwna, Miodowa, Plac Krasińskich i Pomnik Małego Powstańca to kolejne miejsca i związane z nimi opowieści i legendy. Po południu młodzież odwiedziła swoje ulubione miejsce klasowych wycieczek - Escape Room. Zadaniem każdej z grup było wydostanie się z zamkniętego pokoju w określonym czasie. NIeubłaganie uciekający czas to największy przeciwnik grających. Wszystkim grającym to się udało. Celem zabawy w Escape Room było wzmacnianie klasowych więzi i integracja grupy. Uczniowie zaliczyli wyjazd do udanych.

 

Opiekunami wycieczki były Panie: Małgorzata Mucha, Anna Gizińska i Małgorzata Mioduszewska 


Obóz wojskowy

W dniach od 11 do 15 czerwca br. uczniowie klas mundurowych, łącznie 52 osoby z klasy pierwszej i drugiej, pod opieką wychowawców i nauczycieli, wzięli udział w obozie taktyczno-wojskowym zorganizowanym w 3 Batalionie Drogowo-Mostowym w Chełmnie.

Celem szkolenia było: wspieranie rozwoju zainteresowań wojskowych uczniów poprzez dostęp do sprzętu i wyposażenia wojskowego oraz wzmocnienie odporności psychofizycznej uczestników. Kierownikiem obozu, odpowiadającym za współpracę z jednostką wojskową, był p. Piotr Żochowski. Opiekę nad młodzieżą pełnili: p. J. Awdejuk, p. A. Dobrowolska, p. D. Kawczyńska.


Klasy mundurowe na finisażu wystawy o Ignacym Paderewskim

W dniu 29.05.2018 r w Urzędzie Miasta Płońsk  odbył się Finisaż wystawy ze zbiorów Muzeum Niepodległości w Warszawie pt.,,Ignacy Paderewski – Polak, Europejczyk, Mąż Stanu i Artysta”. Zespół Szkół nr 1 reprezentowali uczniowie klas mundurowych:  I LW i II LP wraz z opiekunem p. Anną Gizińską.


Obóz szkoleniowy klas policyjnych w Bachotku

            W terminie 14-17 maja 2018 roku młodzież klas policyjnych Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica uczestniczyła w obozie szkoleniowym w miejscowości Bachotek położonej nad jeziorem o tej samej nazwie w województwie kujawsko-pomorskim. Uczniowie klas 1LP i II LP przebywali na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 


Finał ,,Sprawnych jak Żołnierze”

10 maja w na obiektach Zespołu Szkół w Chwałowicach odbył się finał zawodów mazowieckich ,,Sprawni jak Żołnierze. Delegaturę Kuratorium w Ciechanowie reprezentowali w kategorii chłopców uczniowie II LW w składzie: Bartłomiej Prusik, Łukasz Bonisławski oraz Bartosz Schodowski.

Wygenerowano w sekund: 0.02
3,543,657 unikalne wizyty