Artykuły: Klasy mundurowe

„Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”(C. K. Norwid) [NOWY]

W dniu 11 listopada uczniowie klas pierwszych i drugich mundurowych wraz z dyrekcją i wychowawcami: p. A. Dobrowolska, p. A. Gizińską, p. D. Gut Pacuszką, p. A. Witólską, p. M. Szadkowskim  i p. P. Żochowskim uczestniczyli w miejsko-powiatowych odchodach upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości 100-lecia zostały zainaugurowane o godzinie 10.00 Mszą Świętą w Kościele św. Michała Archanioła, po której została odsłonięta tablica upamiętniająca ten zacny Jubileusz. Po Mszy uczestnicy przemaszerowali ulicami: Płocką, 15 sierpnia, Zduńską pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Odsłonięcie Obelisku Niepodległości

W dniu 7 października 2018r uczniowie klas I i II mundurowych reprezentowali Zespół Szkół nr 1 podczas celebry w intencji Ojczyzny, której przewodził bp. Mirosław Milewski.

Integracja klas wojskowych

W dniu 20 września 2018r. klasy wojskowe wzięły udział w wyjeździe integracyjnym. Około godziny 11.00 wszyscy uczniowie z klasy pierwszej i drugiej wyjechali do Parku Edukacji i Rozrywki ,,Szturmówka". Uczniowie zgłębiali arkana sztuki wojskowej: wykrywali miny, rozkładali namioty, pokonywali tor przeszkód oraz wzięli udział w wojskowej grze terenowej. Spotkanie zakończyło wspólne ognisko.

Wycieczka integracyjna ILP i ILW

W dniu 21.09.2018    uczniowie  kl  I LP i  kl II LP  uczestniczyli  w wyjeździe  integracyjnym  w Parku Edukacji i Rozrywki "Szturmówka"w Prusinowicach. Młodzież uczestniczyła  w lekcji historii dotyczącej wydarzeń z okresu II wojny światowej ,którą prowadził członek Grupy Rekonstrukcji Historycznej 13 PP z Pułtuska.

Święto Jednostki w Kazuniu z udziałem uczniów ZS nr 1

7 września uczniowie klas wojskowych brali udział w obchodach Święta Jednostki Wojskowej w Kazuniu. Młodzież wraz z Panią Dyrektor Marzanną Szacherska złożyła kwiaty pod pomnikiem poległych Saperów. Następnie uczniowie i nauczyciele wzięli udział w apelu na terenie jednostki. Na koniec uroczystości odbyła się defilada pododdziałów wojskowych, w której uczestniczyli uczniowie klasy II LW.