Artykuły » Języki obce

Artykuły: Języki obce

Polsko- Norweski konkurs edukacyjny „Na tropie”

Na początku marca 2018r uczniowie ZS Nr 1 wzięli udział w polsko-norweskim konkursie edukacyjnym „Na tropie”, którego celem było wyszukanie i przedstawienie wątków polskiej/norweskiej historii, kultury, sztuki, nauki, tradycji, w których pojawia się aspekt norweski/polski.

Martinstag w ZS Nr 1na słodko i wesoło

11 listopada świętuje się w Polsce Dzień Niepodległości, najważniejsze święto państwowe. Jednocześnie  w Niemczech  i niektórych regionach Polski, szczególnie w Poznaniu obchodzi się Dzień Ulicy świętego Marcina. To jeden z tych nielicznych dni w roku, kiedy można bezkarnie łasować (naschen). Podobno  poznańskie rogale marcińskie nie mają sobie równych.

Szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego

W dniu 13 listopada odbył się szkolny etap  Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego, który jest organizowany przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu. Etap szkolny olimpiady zorganizowała pani Agnieszka Urban.

„Fahrenheit 451” w teatrze Buffo

25 października 2017 r. po raz kolejny wybraliśmy się do Warszawy do teatru „Buffo” na przedstawienie w języku angielskim „Fahrenheit 451” – spektakl oparty na podstawie powieści Ray’a Bradbury’ego z roku 1953. Wycieczkę zorganizowała: p. Małgorzata Zielińska-Nosarzewska- nauczyciel języka angielskiego. Opiekę sprawowały: p. Magdalena Jeżak oraz p. Anna Jackiewicz-Ochidi. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas: 1 LP, 2LW, 2TMG.

Znajomy Język Obcy - Europejski Dzień Języków Obcych 26 września 2017

ZNAJOMY JĘZYK OBCY - to hasło Europejskiego Dnia Językow Obcych, który  obchodziliśmy 26 września 2017 r. Globalizacja oraz różnorodność form działalności gospodarczej powodują, że coraz bardziej potrzebna jest znajomość języków obcych. Wydarzenie to miało zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie: ponad 200 języków europejskich, 24 języki urzędowe UE, około 60 języków regionalnych i języków mniejszości, wiele innych języków, których używają osoby z innych części świata.