37 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

„Odwaga nie polega na nieodczuwaniu strachu,

lecz na uznaniu, że coś jest ważniejsze niż lęk”

Ambrose Redmoon

13 grudnia w 37 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku oddała hołd bohaterom jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Przygotowując uroczysty apel, uczniowie zamanifestowali również pamięć o tych, którzy oddali życie za wolność, sprawiedliwość i solidarność.

Powiatowy Konkurs Recytatorski PODCHODY PATRIOTYCZNE

14 grudnia w Zespole Szkół nr 2 w Płońsku miała miejsce V edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego PODCHODY PATRIOTYCZNE. Organizatorem był ZS  nr 2 w Płońsku. Konkurs rozpoczął krótki recital w wykonaniu Pauliny Oporskiej, a recytatorskie zdolności w duchu patriotycznym zaprezentowało 20 uczniów klas VII i VIII ze szkół podstawowych   i gimnazjów oraz 16 ze szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy konkursu byli oceniani przez Jury w składzie: Bogumiła Siuda (ZS nr 2 Płońsk), Renata Grabowska (Biblioteka Pedagogiczna w Płońsku) i Anna Goliasz (Starostwo Powiatowe w Płońsku).

# RAZEM NA ŚWIĘTA

Okres przedświąteczny to nie tylko czas gorączkowych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, ale także wyjątkowa okazja do podzielenia się z innymi tym co mamy najważniejszego, sercem. Wolontariusze Zespołu Szkół nr 1 doskonale o tym pamiętają i jak co roku podjęli się wielu działań na rzecz potrzebujących, a ich pomoc  sięgnęła w tym roku nawet poza granice kraju...

Wspomnienia z Moskwy

W terminie 01.12.2018r. do 08.12.2018r. trzech uczniów ZS nr 1 im. St. Staszica w Płońsku Radosław Białoskórski kl. II TR, Filip Czaicki kl. III TŻ i Jakub Wiśniewski kl. I TŻ przebywało w Moskwie w Państwowym Instytucie Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina i brało udział w finale XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół zagranicznych.

Finaliści nie tylko zmagali się z zadaniami egzaminacyjnymi. Uczestniczyli również w bogatym programie kulturalnym, zwiedzali Moskwę i zawierali nowe znajomości.