Laureat i finalista XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W roku szkolnym 2017/2018 dwaj uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku, tegoroczni maturzyści: Przemysław Białoskórski i Łukasz Wierzbicki, odnieśli sukces w XLII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Przemek uzyskał tytuł laureata, osiągnięty przez ucznia wynik uplasował go na 8 pozycji. Laureat, oprócz odebranej nagrody rzeczowej, przez najbliższe 9 miesięcy będzie otrzymał stypendium Banku BGŻ. Drugi spośród uczniów, którzy wzięli udział w olimpiadzie – Łukasz Wierzbicki zakwalifikował się w 3 dziesiątce, uzyskując tytuł finalisty. Uczniowie otrzymali indeksy na wybrane kierunki z zakresu mechanizacji rolnictwa.

VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej - ,,Wyśpiewaj swój talent”

Dnia 07.06.2018r. w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku odbył się VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem: ,,Wyśpiewaj swój talent”. Celem przedsięwzięcia było doskonalenie umiejętności językowych uczniów, motywowanie do nauki języków obcych, wspieranie najzdolniejszej wokalnie młodzieży, a także umożliwienie prezentacji umiejętności uczniów klas ponadgimnazjalnych z powiatu płońskiego.

„ Przerwa na zdrowie w ZS nr 1”

W dniu 5 czerwca 2018r. w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku odbył się happening pod nazwą „Przerwa na zdrowie”, który stanowił zwieńczenie projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie”. Organizatorami akcji była Szkolna Grupa PaTPORT –owa oraz Szkolna Komisja Promocji Zdrowia: D. Kawczyńska, M. Gołębiowska – Łaska, D. Rapusta, H. Baniak, E. Kunkowska, M. Kon, E. Borawska, L. Parecka – Łaszczyk, J. Kierszak, J. Płuciennik, oraz A. Markowski.

Konferencja w Ciechanowie

16 maja br. podczas konferencji z cyklu ,,Szkoła wspólnotą wychowującą i kształcącą dla Niepodległej” przedstawiciele ZS nr 1 w Płońsku zaprezentowali swoje działania związane z realizacją projektu kulturowego ,, Serca, które nie przestają bić dla Ciebie, Polsko”. Organizatorem konferencji było Kuratorium Oświaty z Delegaturą w Ciechanowie.

Dzień otwarty w Powiatowej Komendzie Policji w Płońsku

We czwartek 17 maja młodzież z klas I r i I TG pod opieką wicedyrektora Edwarda Prusaka i p. Anny Fijałkowskiej wzięła udział w dniu otwartym w Powiatowej Komendzie Policji w Płońsku. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami rekrutacji do służby oraz z codzienną pracą policjantów. Mieli również możliwość zobaczenia z bliska elementów wyposażenia takich jak: ubiory taktyczne i inne używane w codziennej pracy przez funkcjonariuszy różnych pionów.