VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej - ,,Wyśpiewaj swój talent”

Dnia 07.06.2018r. w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku odbył się VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem: ,,Wyśpiewaj swój talent”. Celem przedsięwzięcia było doskonalenie umiejętności językowych uczniów, motywowanie do nauki języków obcych, wspieranie najzdolniejszej wokalnie młodzieży, a także umożliwienie prezentacji umiejętności uczniów klas ponadgimnazjalnych z powiatu płońskiego.

„ Przerwa na zdrowie w ZS nr 1”

W dniu 5 czerwca 2018r. w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku odbył się happening pod nazwą „Przerwa na zdrowie”, który stanowił zwieńczenie projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie”. Organizatorami akcji była Szkolna Grupa PaTPORT –owa oraz Szkolna Komisja Promocji Zdrowia: D. Kawczyńska, M. Gołębiowska – Łaska, D. Rapusta, H. Baniak, E. Kunkowska, M. Kon, E. Borawska, L. Parecka – Łaszczyk, J. Kierszak, J. Płuciennik, oraz A. Markowski.

Konferencja w Ciechanowie

16 maja br. podczas konferencji z cyklu ,,Szkoła wspólnotą wychowującą i kształcącą dla Niepodległej” przedstawiciele ZS nr 1 w Płońsku zaprezentowali swoje działania związane z realizacją projektu kulturowego ,, Serca, które nie przestają bić dla Ciebie, Polsko”. Organizatorem konferencji było Kuratorium Oświaty z Delegaturą w Ciechanowie.

Dzień otwarty w Powiatowej Komendzie Policji w Płońsku

We czwartek 17 maja młodzież z klas I r i I TG pod opieką wicedyrektora Edwarda Prusaka i p. Anny Fijałkowskiej wzięła udział w dniu otwartym w Powiatowej Komendzie Policji w Płońsku. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami rekrutacji do służby oraz z codzienną pracą policjantów. Mieli również możliwość zobaczenia z bliska elementów wyposażenia takich jak: ubiory taktyczne i inne używane w codziennej pracy przez funkcjonariuszy różnych pionów.

Przemysław Białoskórski: „Rodzice stanowią grunt, podstawę…” [ROZMOWA]
Rozmowa z Przemysławem Białoskórskim – absolwentem ZS nr 1 w Płońsku, który osiągnął najwyższe wyniki w nauce w ciągu czterech lat i średnią ocen 5,14.

Przemysław Białoskórski zapisał się na kartach historii Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku, jako uczeń wyjątkowy, uzdolniony w wielu dziedzinach, który osiągnął najwyższe wyniki w nauce w roku szkolnym 2017/2018 spośród wszystkich uczniów i uzyskał średnią 5,14. Jak sam przyznaje, nie potrafi oddać się jednej pasji, czy jednemu zawodowi… W życiu ceni sobie pracę i podróże, a w ludziach szczerość. W rozmowie z EXTRA Płońskiem przyznaje, że to rodzice  i wychowanie stanowią dla niego solidną podstawę do życia i rozwoju.