Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Witamy !


Dzisiaj jest niedziela 18 Listopada 2018.
Imieniny obchodzą: Aniela, Klaudyna, Roman

Artykuły: Bieżące wydarzenia

,,Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek" (C.K. Norwid) [NOWY]

W dniu 11 listopada uczniowie klas pierwszych i drugich mundurowych wraz z dyrekcją i wychowawcami: p. A. Dobrowolska, p. A. Gizińską, p. D. Gut Pacuszką, p. A. Witólską, p. M. Szadkowskim  i p. P. Żochowskim uczestniczyli w miejsko-powiatowych odchodach upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Wycieczka do Teatru Kwadrat [NOWY]

W dniu 30.10.2018r. młodzież klas drugich technikum i liceum wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu było przygotowanie uczniów do świadomego, aktywnego, odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu kulturalnym kraju, a także kształtowanie wrażliwości estetycznej młodzieży poprzez aktywny odbiór sztuki teatralnej (Teatr Kwadrat - ,,Okno na parlament"). W odniesieniu do podstawy programowej uczniowie  zapoznali się z wyznacznikami kultury sarmackiej, ponieważ organizator wyjazdu- p. Anna Dobrowolska zaplanowała młodzieży lekcję języka polskiego w Muzeum w Wilanowie.

 

W wyjeździe brali udział uczniowie z klas: II TRM oraz II LW, którzy wspólnie z wychowawcami: p. A. Dobrowolską oraz p. M. Zielińską- Nosarzewską po wizycie w muzeum udali się do Teatru Kwadrat na sztukę ,,Okno na parlament”.


Opracowała: Anna Dobrowolska

Zdjęcia: Aleksandra Urbańska


Widowisko artystyczne ,,Razem ku wolności” [NOWY]

9 listopada 2018r. w godzinach popołudniowych podsumowaliśmy 100- lecie Niepodległości. W myśl uchwały sejmowej wzorem Ojców Niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego i Wincentego Witosa, płońszczanie wspólnie świętowali ten wyjątkowy Jubileusz w jedności i pojednaniu.

 

Dwie placówki oświatowe: Zespół Szkół nr 1 im. S. Staszica i Szkoła Podstawowa nr 3 im. St. Wyspiańskiego, przygotowały spektakularne i nowatorskie widowisko łączące ze sobą elementu sceniczne, fabularne i muzyczne skupiające się wokół losów zwykłej płońskiej rodziny ukazanych w kontekście historycznym pod hasłem: ,,Razem ku wolności”, zostało wyreżyserowane przez: p. Annę Dobrowolską i p.Dorotę Gut- Pacuszkę przy współpracy: p. A. Markowskiego, p. B. Śmigrodzkiego i p. L. Pareckiej-Łaszczyk.POKAŻ SWOJĄ DOBRĄ STRONĘ

W dniu 31 pażdziernika na korytarzu szkolnym podczas dużej przerwy uczniowie klas gastronomicznych częstowali pyszną zupą dyniową z grzankami. Przy okazji wolontariusze naszej szkoły zachęcali do udziału w charytatywnej zbiórce w celu wsparcia chorego nauczyciela ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku Pana Mirka Zielenieckiego.


Światełko dla zapomnianych, zasłużonych, pamiątkowych...

W dniu 30 października wolontariuszez naszej szkoły wraz z nauczycielkami Panią Anną Jackiewicz-Ochidi i Panią Lucyną Parecką-Łaszczyk wyruszyli na cmentarz, zapalając znicze na opuszczonych, zasłużonych i pamiątkowych grobach. 


Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w akcję "Znicz" w naszej szkole. 
Wygenerowano w sekund: 0.07
4,101,521 unikalne wizyty