Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Witamy !
Witaj na stronie www Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica

Dzisiaj jest poniedziałek 18 Grudnia 2017.
Imieniny obchodzą: Laura, Bogusław, Gracjan

Nivo Slider

Powitanie


Zespół Szkół nr 1
ul. Sienkiewicza 8
09-100 Płońsk
tel./fax (23) 662-29-87
e-mail: poczta@zs1plonsk.pl
Godziny pracy Dyrektora szkoły
800 - 1600

Panorama szkoły
Zobacz film

Artykuły: Bieżące wydarzenia

Konkurs - ,,Kochasz dzieci nie pal śmieci’’ [NOWY]

28 listopada 2017r. rozstrzygnięto konkurs powiatowy na mem i krótką formę filmową o tematyce ekologicznej - ,, Kochasz dzieci nie pal śmieci’’. Prace uczniów szkół ponadgimnazjalnych oceniane były przez jury, któremu przewodniczyła pani Anna Dumińska – Kierska – Wicestarosta Powiatu Płońskiego. Oceniający brali pod uwagę możliwość wykorzystania filmów lub memów w kampanii społecznej na rzecz edukacji proekologicznej.

Uczennicom naszej szkoły  – Magdalenie Woźniak, Marii Kępczyńskiej i Magdalenie Obrębskiej (kl. II TMG) - przyznano wyróżnienia w kategorii mem. Uczestniczki konkursu wykonały swoje prace w ramach zajęć z zakresu projektów multimedialnych prowadzonych przez pana Bogdana Śmigrodzkiego.

 14 grudnia 2017 br. dziewczęta zostały zaproszone na Sesję Rady Powiatu Płońskiego, podczas której wręczono im cenne nagrody rzeczowe.

                                                                                                                                   Gratulujemy!

 

opracowała: M. Staniszewska     


Międzynarodowa Olimpiada Języka Rosyjskiego [NOWY]

W dniach 4- 8 grudnia 2017 w Instytucie Puszkina w Moskwie odbył się finał XV Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego dla Uczniów Szkół Zagranicznych.

Do zadań konkursowych stanęło 150 wyłonionych z 3000 uczestników z 28 krajów świata.

Wśród uczestników finału z Polski znalazł się również uczeń klasy 4 technikum Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku Przemysław Białoskórski. Oprócz trzech egzaminów uczestnicy finału mieli również możliwość zwiedzenia Moskwy za sprawą bogatego programu towarzyszącego olimpiadzie. Wyjazd był niesamowitą okazją do międzynarodowej integracji i poznawania nowych kultur za sprawą języka rosyjskiego, umożliwiającego porozumiewanie się mieszkańców różnych stron świata.

zobacz zdjęcia...


Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności [NOWY]

8 grudnia 2017 roku uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w  Zespole Szkół nr 1: Mateusz Piętka z kl. I LP, Monika Witaszek z kl. II LW i Rafał Brzeziński z kl. III LW uczestniczyli w II etapie Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.

Razem z 90 uczniami z województwa mazowieckiego pisali test obejmujący wiedzę z zakresu bezpieczeństwa narodowego, zagrożeń dla bezpieczeństwa w czasie pokoju i wojny. W tym roku dodatkowym zagadnieniem było NATO w systemie bezpieczeństwa narodowego.

Olimpiadę zorganizował Uniwersytet Warszawski.

Uczniowi klasy I LP, Mateuszowi Piętce, zabrakło niewiele (2 punkty), aby znaleźć się wśród wyróżnionych finalistów.

Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Anna Dobrowolska i Dorota Gut-Pacuszka.

 

Uniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

zobacz zdjęcia...


Akcja wolontariuszy z klasy IIIk w ZS nr 1 w Płońsku [NOWY]

Wolontariuszki z klasy IIIk  Patrycja Szczycińska, Patrycja Kopeć, Monika Matczenia, Monika Bień, Aleksandra  Jakubowska pod opieką wychowawczyni Katarzyny Zalewskiej  zorganizowały  w listopadzie w ZS nr 1 w Płońsku zbiórkę pieniędzy na rzecz chorych i porzuconych dzieci.


Konferencja podsumowująca projekt „ Wspólna Sprawa” [NOWY]

7 grudnia 2017 r uczniowie klasy IIIk wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Zalewską  uczestniczyli w konferencji  Podsumowującej projekt „ Wspólna Sprawa”, zorganizowanej przez Lokalną Grupę Działania Przyjazne Mazowsze w Centrum Edukacyjno Konferencyjnym w Płońsku we współpracy z mieszkańcami powiatu płońskiego.

Wygenerowano w sekund: 0.28
2,768,461 unikalne wizyty