Witamy !

Dzisiaj jest piątek 21 Września 2018.
Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria

Święto Jednostki w Kazuniu z udziałem uczniów ZS nr 1

7 września uczniowie klas wojskowych brali udział w obchodach Święta Jednostki Wojskowej w Kazuniu. Młodzież wraz z Panią Dyrektor Marzanną Szacherska złożyła kwiaty pod pomnikiem poległych Saperów. Następnie uczniowie i nauczyciele wzięli udział w apelu na terenie jednostki. Na koniec uroczystości odbyła się defilada pododdziałów wojskowych, w której uczestniczyli uczniowie klasy II LW.

„Żeromski wielkim pisarzem był”

René Descartes - francuski filozof powiedział, że „czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów”. Dziś, po ponad 350 latach opinia ta nie straciła nic ze swej uniwersalności. Mogli się o tym przekonać uczestnicy  Narodowego Czytania – projektu zainicjowanego w 2012 roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, za cel stawiającego sobie popularyzację największych dzieł literatury polskiej. Tegoroczna, siódma już, edycja akcji przypadła w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, więc wybrana w ogólnopolskim plebiscycie powieść Stefana Żeromskiego pt. „Przedwiośnie” stała się piękną formą uczczenia owego jubileuszu.

Wyprawa edukacyjna laureatów konkursu „Policjanci w służbie historii”

W nocy z 29  na 30 sierpnia 2018 r. rozpoczęła się wyprawa  edukacyjna  laureatów II edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjanci w służbie historii”. Wśród 12 zespołów, których prace zostały najwyżej ocenione, znaleźli się uczniowie  Zespołu szkół nr 1 w Płońsku w składzie:  Marta Żółtowska, Hubert Bihuniak i Dominik Parulski. Opiekunem grupy była p. Dorota Gut-Pacuszka.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Dnia 03.09.2018r. o godzinie 9.00 młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku, po wakacyjnej przerwie, usłyszała pierwszy dzwonek. Uroczystość inaugurującą nowy rok szkolny prowadziła p. Anna Dobrowolska- nauczyciel języka polskiego. Uczniowie usłyszeli piosenkę Varius Manx pt. ,,Kot bez ogona” i mieli okazję przemyśleć słowa Heraklita z Efezu, stanowiące motto dzisiejszej uroczystości: ,,Wiedza jest drugim słońcem dla tych, którzy ją posiadają”.

79 rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Osamotnione Wojsko Polskie nie mogło skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji rozpoczętej 17 września. W konsekwencji Hitler i Stalin dokonali IV rozbioru Polski.