Artykuły: Przedmioty zawodowe

Spotkanie z przedstawicielem firmy TRIMBLE

W dniu 18 styczna w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy TRIMBLE nt. urządzeń i systemów agrotroniki w nowoczesnym rolnictwie. Uczestnikami wykładu i prezentacji elementów tego systemu byli uczniowie klas: IIITR, IITR, ITR i IIIr.

„Działalność innowacyjna w sektorze rolno- spożywczym”

Uczniowie  naszej szkoły w ramach lekcji przedsiębiorczości pod opieką Katarzyny Zalewskiej wzięli udział w seminarium pt. „Działalność innowacyjna w sektorze rolno- spożywczym” , które odbyło się w dniu 14 listopada 2018r. w Centrum Edukacyjno- Konferencyjnym MODR/O Poświętne w Płońsku w ramach projektu pt. „Wzmocnienie Klastra Bezpieczna Żywność- rozwój współpracy poprzez transfer wiedzy i doświadczeń”.

Tytuł „Seniorzy-Juniorzy „w ZS1

W długi, jesienny wieczór  25 października 2018r. w ramach akcji „SENIORZY –JUNIORZY”  odbyły się warsztaty carvingu, na które uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku zaprosili  panie z Klubu Seniora wraz z panią Julitą Jeziak kierownikiem Klubu Osiedlowego "Plastuś" , funkcjonującego przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Płońsku.

Warsztaty barista- braman w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku

W dniu 22 października 2018 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego przy Zespole Szkół nr 1 w Płońsku odbyły się warsztaty barista – barman, które przeprowadził pan Mariusz Grzesik, podwójny wicemistrz Polski i mistrz świata w barmaństwie. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy IIITŻ.

WYCIECZKA NA TARGI ROLNICZE „AGRO SHOW” 2018

W tym roku odbyła się dwudziesta, jubileuszowa wystawa plenerowa „AGRO SHOW” w Bednarach k. Poznania. Jest to największa tego typu impreza w kraju i w Europie Środkowej, gdzie zaprezentowało się ponad 900 wystawców. Na „AGRO SHOW”, 21 września, pojawiła się również reprezentacja Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku. Uczniowie z klas o profilu rolniczym, pod opieką p. Pawła Radeckiego, p. Adriana Daleckiego i p. Arkadiusza Markowskiego mogli zobaczyć najnowsze maszyny i urządzenia produkowane na potrzeby rolnictwa.