Artykuły: Konkursy i olimpiady przedmiotowe

V edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego PODCHODY PATRIOTYCZNE.

14 grudnia w Zespole Szkół nr 2 w Płońsku miała miejsce V edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego PODCHODY PATRIOTYCZNE. Organizatorem był ZS  nr 2 w Płońsku. Konkurs rozpoczął krótki recital w wykonaniu Pauliny Oporskiej, a recytatorskie zdolności w duchu patriotycznym zaprezentowało 20 uczniów klas VII i VIII ze szkół podstawowych   i gimnazjów oraz 16 ze szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy konkursu byli oceniani przez Jury w składzie: Bogumiła Siuda (ZS nr 2 Płońsk), Renata Grabowska (Biblioteka Pedagogiczna w Płońsku) i Anna Goliasz (Starostwo Powiatowe w Płońsku).

Uczeń Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku wyróżniony w finale XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół zagranicznych.

W terminie 01.12.2018r.  do 08.12.2018r.  trzech uczniów ZS nr 1 im S. Staszica w Płońsku Radosław Białoskórski kl. II TR, Filip Czaicki kl. III TŻ i Jakub Wiśniewski kl. I TŻ przebywało w Moskwie w Państwowym Instytucie Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina i brało udział w finale XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół zagranicznych.

Uczeń Zespołu Szkół nr 1 laureatem konkursu "Kartka dla Niepodległej"."

03.12.2018 r. w Muzeum Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala finałowa konkursu „Kartka dla Niepodległej” zorganizowanego z inicjatywy Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

W konkursie brało udział ponad 2000 uczniów, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach: literackiej oraz graficznej z wykorzystaniem technik komputerowych.

Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa wyłoniła po 3 najlepsze w każdej kategorii. Wśród laureatów znalazł się uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku - Norbert Popiołkowski uczęszczający do kl. II o kierunku Technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Przyznano mu II nagrodę za niezwykle sugestywny projekt graficzny upamiętniający 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Opiekę merytoryczną nad uczniem sprawowała p. Magdalena Orlikowska.

Podczas gali Mazowiecka Kurator Oświaty p. Aurelia Michałowska i Wicekurator Oświaty p. Dorota Skrzypek nagrodzonym uczniom wręczyły dyplomy i cenne nagrody rzeczowe.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie z opiekunami zwiedzili Muzeum Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

29 listopada br. po raz czwarty zorganizowano „Turniej Klas Policyjnych o Puchar Starosty Płońskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku”. W turnieju wzięło udział 5 drużyn z klas o profilu policyjnym reprezentujących: Liceum Ogólnokształcące Akademickiego Centrum Kształcenia przy PWSZ w Mławie, Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą, 1 Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Ciechanowie oraz dwie drużyny z Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Płońsku – gospodarza Turnieju.

Szkolny konkurs ,,Poznaj swoje prawa pracy”

W dniu 17 listopada przeprowadzono szkolny etap Konkursu Państwowej Inspekcji Pracy.  W konkursie wzięło udział 29 uczniów klas I i II technikum. W komisji zasiedli: przewodniczący- p. Sławomir Kucharzak, członkowie: p K. Lewandowski oraz p. Adrian Dalecki, nauczyciele przedmiotów zawodowych oraz szkolny inspektor pracy.