Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Zakończenie roku Szkolnego 2017/ 2018

 

„Zła wiadomość jest taka, że czas leci. Dobra wiadomość jest taka, że ty jesteś pilotem.”


 

Punktualnie 22 czerwca 2018r. o godzinie 9.00  wszyscy nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku zebrali się na boisku szkolnym na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2017/2018.

 

Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała p. dyrektor Marzanna Szacherska, która przywitała gości przybyłych na dzisiejszą uroczystość: p. Annę Dumińską- Kierską- wicestarostę Powiatu Płońskiego, ks. kan. Zbigniewa Sajewskiego- proboszcza parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku i Panią Agatę Żulewską – Przewodniczącą Rady Rodziców. Pani dyrektor zwróciła uwagę na osiągnięcia uczniów i ich opiekunów, m.in. mówiła o podsumowaniu dwóch projektów: ,,Czas na zdrowie” i projekcie kulturowym związanym z Rokiem Niepodległości: ,,Serca, które nie przestają bić dla Ciebie, Polsko”. Poza tym wspomniała o laureatach olimpiad i konkursów, m.in. konkursu ,,Policjanci w służbie historii” i XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

 

Po przemówieniach okolicznościowych przyszła pora na wręczenie nagród uczniom, którzy zasługiwali na szczególne wyróżnienie. Do najważniejszych dokonań uczniów klas 1-2 liceum ogólnokształcącego, 1-3 technikum i 1-3 Branżowej Szkoły 1 stopnia, w której prowadzone są oddziały Zasadniczej Szkoły Zawodowej należą:

- zdobycie tytułu laureatów w II edycji konkursu „Policjanci w służbie historii” przez drużynę z klasy policyjnej w składzie: Marta Żółtowska, Dominik Parulski i Hubert Bihuniak, pod opieką  p. Doroty Gut- Pacuszki.

- zajęcie 16 miejsca w kraju w X Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych przez drużynę
w składzie: Anita Piotrowska, Dawid Machowski, Patrycja Dziergowska, Dominik Parulski.

- zajęcie 10 miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Motoryzacyjnym Szkół Ponadgimnazjalnych przez uczniów kl. 3 TFS: Jacka Muchę, Piotra Pydyna, Mateusza Szałkowskiego, Alana Jąderko.

Nagrodzono także uczniów, którzy reprezentowali szkołę w różnego rodzaju przedsięwzięciach i konkursach np. literackich i muzycznych, a także za pracę w Samorządzie Uczniowskim. Wyróżniono: Aleksandrę Sienkiewicz i Alicję Krajewską z kl. I LW, Filipa Czaickiego z kl. II TŻ oraz Oliwię Dutkiewicz z kl. II LP.

Podczas dalszej części uroczystości wyróżniono i nagrodzono uczniów, którzy osiągnęli najwyższe średnie ocen, wzorowe lub bardzo dobre zachowanie.W pionie liceum byli to: Dominika Nyrć, Adela Malon, Milena Jeznach, Szymon Dąbrowski, Weronika Smolińska, Patrycja Jakubowska, Wioleta Dymowska, Natalia Domagalska, Agata Gajewska, Angelika Jasińska, Marta Żółtowska, która zdobyła najwyższą średnią 5,45, Dominik Parulski, Klaudia Cejman, Wiktoria Golasa, Natalia Czerniakowska, Dawid Machowski, Weronika Golasa, Paulina Skrzypkowska, Sylwia Smutkiewicz, Patrycja Dziergowska, Ewa Brzewcy, Angelika Krysiak, Joanna Krysiak, Monika Witaszek, Martyna Zagozda.

W pionie technikum byli to: Piotr Podlecki, Patrycja Antoniewska, Piotr Kamiński, który zdobył najwyższą średnią ocen 4,87, Jakub Piekut, Kacper Adamiak, Filip Czaicki , Weronika Wasiak, Dominika Wijata, Paulina Jóźwiak, Patryk Kucharski, Mateusz Szymański, Marek Machciński, Hubert Wojnarowski, Jacek Mucha, Agnieszka Rosińska.

W Branżowej Szkole 1 stopnia byli to: I w  Ewa   Chodorska, Monika  Szczurowska, Klaudia  Wielechowska, Aleksandra  Kwiatkowska i Jakub  Linkiewicz, który zdobył najwyższą średnią ocen 5,0. 

Wśród nagrodzonych byli także uczniowie, którzy nie opuścili przez ostatni rok szkolny ani jednej godziny lekcyjnej: Kinga Bombała, Damian Jędrzejewski, Mateusz Piętka, Weronika Smolińska, Przemysław Szczypiński, Paulina Więcław, Natalia Czerniakowska, Jacek Gołębiewski, Jakub Linkiewicz.

W roku szkolnym 2017/ 2018 młodzież naszej szkoły zajęła wysokie lokaty, reprezentując szkołę w zawodach sportowych z wielu dyscyplin na szczeblu powiatowym, rejonowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Nasze największe osiągnięcia to: 

 

I miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży szkolnej w sztafecie 10 x 1000.

IX miejsce w biegu na 400 m w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w LA
w Toruniu.

XI miejsce w Mistrzostwach Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych.

VI miejsce w trójskoku i VII miejsce w skoku w dal w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Słubicach.

I miejsce w Mistrzostwach Mazowsza w trójskoku w Warszawie.

I miejsce w Mistrzostwach Rejonu w Indywidualnych Biegach Przełajowych
w Ciechanowie.

I, II, III miejsce w Mistrzostwach Rejonu w lekkiej atletyce.

I miejsce chłopcy, II miejsce dziewczęta w Mistrzostwach Rejonu z Zawodach Sportowo - Obronnych "Sprawni jak żołnierze'.

II miejsce chłopcy, II miejsce dziewczęta w Zawodach Rejonowych " O Srebrne Muszkiety"

V miejsce chłopcy w Mistrzostwach Mazowsza " Sprawni jak żołnierze"

oraz wiele innych na niższych szczeblach. Wyróżnieni uczniowie za osiągnięcia sportowe to:


Zuzanna Baranowska – I LP

Klaudia Załęcka – I LP

Wioleta Dymowska – I LP

Wiktoria Barszczewska – I LP

Agata Gajewska – I LP

Natalia Domagalska – I LP

Dominika Nyrć – I LW

Mateusz Żulewski – I LW

Sylwia Sokołowska – II LP

Natalia Czerniakowska – II LP

Weronika Golasa – II LP

Wiktoria Golasa – II LP

Patrycja Dziergowska – II LP

Oliwia Dutkiewicz – II LP

Anita Piotrowska – II LP

Adrian Nawrocki – II LW

Monika Witaszek – II LW

Natalia Pyrzanowska – II LW

Bartłomiej Prusik – II LW

Łukasz Bonisławski – II LW

Kamil Pstrągowski – II LW

Bartosz Schodowski – II LW

Natalia Mak – I TŻ

Dominika Rybacka– I TŻ

Łukasz Smardzewski – I TMR

Krzysztof Łuniewski – I TMR

Miłosz Krakowiak - I TMR

Łukasz Przybylski – I TMR

Radosław Bajas– ITMR

Anita Kruszewska – II TŻ

Dominika Malińska – II TŻ

Agnieszka Rosińska – III TF

Piotr Kaniecki – II TS

Daria Piskorska – I k

Kamil Baryga – I r

Oliwia Strzelczak – II k

Zofia Sulkowska – II w

Damian Żółtowski – II m/b

 

 

Po oficjalnej uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie, podczas którego młodzież otrzymała świadectwa promocyjne.

 

zobacz zdjęcia...

 

Przygotował:

Krzysztof Grzymała

Wygenerowano w sekund: 0.02
4,502,517 unikalne wizyty